Your web browser is out of date. For the best experience on Zimmer websites please upgrade to the latest version of Internet Explorer, Chrome, or Firefox.

Zimmer, Inc.

Jak brzy se mohu vrátit k normálním aktivitám?

back-normal-activities-banner

Během prvních měsíců po operaci ramene vám bude pravděpodobně doporučeno se šetřit a upravovat své polohy tak, abyste ramenu ulevovali od zátěže. Při zotavování nesmíte operovanou rukou nic zvedat. Než začnete cokoli zvedat, zeptejte se svého ortopeda.

Ve většině případů úspěšná operativní náhrada ramene uleví od bolesti a ztuhlosti a umožní vám obnovit mnoho z vašich běžných každodenních činností podle pokynů lékaře. Ale i po plném zotavení z operace pro vás budou platit určitá omezení.

Po náhradě ramene už nemůžete k normálním každodenním činnostem počítat kontaktní sporty, nárazové činnosti jako je bušení kladivem, zvedání těžkých břemen nebo opakované zvedání či činnosti nadměrně zatěžující vaše rameno. Lékař vám může doporučit, abyste nezvedali nic těžkého. Než začnete s jakýmkoli zvedáním, obraťte se na svého lékaře. I když je možné umělý kloub nahradit, druhý implantát obvykle nebývá tak účinný jako ten první.

Po první dva roky po náhradě ramene může lékař vyžadovat, abyste před zubními nebo chirurgickými zákroky, při kterých hrozí vstup bakterií do krevního řečiště, užívali antibiotika. Obecně je vhodné promluvit si s vaším dentistou či urologem a zjistit, jestli stále potřebujete preventivní antibiotika před dalšími zákroky.