Your web browser is out of date. For the best experience on Zimmer websites please upgrade to the latest version of Internet Explorer, Chrome, or Firefox.

Zimmer, Inc.

Co se stane po kolenním chirurgickém zákroku?

after-knee-surgery-banner

Prvních 24 hodin po operaci kolene

woman on crutches

Rehabilitace začíná, jakmile jste zpátky ve svém nemocničním pokoji. Rehabilitační program vám pomůže znovu nabýt sílu, rovnováhu a rozsah pohybu kolene. Tento program bude navržen konkrétně pro vás a může zahrnovat stroj zvaný „continuous passive motion“ (kontinuální pasivní pohyb), který jemně posiluje a ohýbá vaše koleno, čímž pomáhá snížit ztuhlost. K dalším cvičením podporujícím průtok krve v nohách patří kývání kotníky a šlapání chodidly.

Brzy vstát a zahájit aktivitu je také důležité. Dokonce budete zřejmě požádáni, abyste vstali z lůžka již 24 hodin po operaci. Pokud jste před operací trpěli velkými bolestmi, pravděpodobně jste omezili mnoho aktivit a proto máte oslabené svaly. Abyste mohli nové koleno používat, musíte získat dostatek sil, a časná aktivita napomáhá i hojení. Lékař a fyzioterapeut vám dají konkrétní pokyny k péči o ránu, kontrole bolesti, dietě a cvičení.

Zbývající čas v nemocnici

Během příštích 24 hodin pravděpodobně začnete chodit několik kroků pomocí chodítka. Jakmile lékař stanoví, že jste se dostatečně zotavili, budete propuštěni. Můžete očekávat, že po operaci v nemocnici zůstanete přibližně tři dny. Podle rozhodnutí vašeho lékaře můžete být na několik dalších dní převezeni do rehabilitačního zařízení. Obvazy vám budou obvykle sňaty a stehy vytaženy před propuštěním z nemocnice.

Doma budete muset pokračovat ve cvičeních. Fyzioterapeut vám udělí pokyny o řádné domácí péči a možná s vámi bude pracovat nadále.

 

Last Updated: 2012-11-08                                      © 2013 Zimmer, Inc. (owner of site) version 6.0