Your web browser is out of date. For the best experience on Zimmer websites please upgrade to the latest version of Internet Explorer, Chrome, or Firefox.

Zimmer, Inc.

O kyčelních produktech Zimmer

about-hip-products-banner

Váš ortopéd rozhodne, která kyčel je pro vás nejlepší. Níže najdete několik běžných výrobků společnosti Zimmer®, o kterých jste již možná slyšeli.

Kyčelní protéza Zimmer® M/L Taper s technologií modulárního krčku Kinectiv®

Tradiční náhrady kyčle poskytují omezený výběr velikosti a tvarů, takže lékaři obvykle upravují kyčelní kost, aby odpovídala implantátu. Náhrady kyčle s technologií Kinectiv společnosti Zimmer však operatérům dávají široký rozsah možností, jak přesněji sladit náhradu kloubu s vaší kyčlí.

Zatímco většina kyčelních implantátů sestává ze tří částí, kyčelní náhrady s technologií Kinectiv mají části čtyři, čímž operatérovi umožňují odděleně vybrat každou komponentu a tak optimalizovat kloubní náhradu, která vám nejlépe sedí.

Kyčelní dřík Fitmore®

Kyčelní dřík

Fitmore poskytuje operatérovi potenciál používat techniky minimálně invazivní chirurgie (MIS). I když se zkušenosti různých pacientů mohou lišit, zákroky MIS jsou určeny k poskytnutí řady výhod:

  • rychlejší zotavování a menší bolest díky minimálnímu poškození svalů, šlach a nervů
  • Méně jizev díky použití menších řezů než u tradiční náhrady kyčle
  • Rychlejší stabilita kyčelního implantátu, protože během zákroku nedochází k poškozením svalů

Kromě toho je náhrada kyčle pomocí kyčelního dříku Fitmore zákrokem šetřícím sval, pacient může po zákroku potřebovat kratší rehabilitaci než 6 až 8 týdnů typických pro tradiční operativní náhrady.

Acetabulární systém Continuum®

Kyčelní systém Continuum poskytuje širokou nabídku možností, díky nimž může operatér upravit vaši kyčelní náhradu na míru vašim konkrétním potřebám.

Důležitou komponentou systému je technologie Trabecular Metal , kterou poskytuje exkluzivně společnost Zimmer. Technologie Trabecular Metal není jen nástřik, jako u povrchů mnoha kyčelních náhrad. Je to spíše pokročilý trojrozměrný materiál, který velmi připomíná houbovitou kost přirozenou vašemu tělu. Technologie Trabecular Metal vyráběná z tantalu má vysokou úroveň tření, která kyčelnímu kloubu poskytuje okamžitou stabilitu. Má také vysokou úroveň poréznosti, která umožňuje zarůstání implantátu.

Artikulace kov-kov Metasul®

Náhrady kyčle pomocí materiálu kov-kovMetasul poskytují potenciál pro dlouhodobou trvanlivost. Kyčelní kloub Metasul je vyroben z kovaného, nikoli litého kovu, což znamená, že je jednak tvrdší, jednak hladší než jiné kovové kyčelní náhrady. Díky této kombinací tvrdosti a hladkosti byl potvrzen vynikající výkon kloubu s velmi nízkým podílem opotřebení.