Your web browser is out of date. For the best experience on Zimmer websites please upgrade to the latest version of Internet Explorer, Chrome, or Firefox.

Zimmer, Inc.

How Soon Can I Get Back To Normal Activities?

Activities After Hip Surgery

Během prvních měsíců po operaci kyčle vám bude pravděpodobně doporučeno se šetřit a upravit svůj postoj tak, abyste na hojící se kyčel nevyvíjeli příliš velký tlak.

Přesné načasování bude individuální, avšak během šesti týdnů po operativní náhradě kyčle můžete být schopní chodit s hůlkou. Možná se budete cítit dostatečně v pořádku na řízení auta během sedmi osmi týdnů po operaci. Většina lékařů vám dovolí obnovit sexuální aktivity, jakmile se na to budete cítit

Ve většině případů úspěšná operativní náhrada kyčle uleví od bolesti a ztuhlosti a umožní vám obnovit mnoho z vašich běžných každodenních činností. Ale i po plném zotavení z operace pro vás budou platit určitá omezení. Obyčejné každodenní aktivity obvykle nezahrnují vysoce zátěžové sporty jako je jogging, basketbal, racquetball, gymnastiku nebo aktivity nadměrně zatěžující kyčelní klouby. K bezpečnějším činnostem patří chůze, golf, plavání a cyklistika. Lékař vám doporučí bezpečné aktivity pro váš konkrétní stav.

Během prvních dvou let po náhradě kyčle musíte preventivně užívat antibiotika před zubními nebo chirurgickými zákroky, při kterých by se vám do krevního oběhu mohly dostat bakterie. Po dvou letech je vhodné promluvit si s vaším ortopedem a dentistou či urologem a zjistit, jestli stále potřebujete preventivní antibiotika před dalšími zákroky.