Your web browser is out of date. For the best experience on Zimmer websites please upgrade to the latest version of Internet Explorer, Chrome, or Firefox.

Zimmer, Inc.

Úleva od bolesti lokte: Konzervativní léčba

elbow pain relief treatment joint

K dispozici je mnoho léčebných možností ulevujících od bolesti lokte. Úspěch závisí nejen na loktu každého jedince, ale také na tom, co bolest způsobuje. Léčba artritické bolesti například často zahrnuje kombinaci přístupů. Je důležité, abyste se svým lékařem pohovořili o tom, jaká léčba je pro vás nejlepší.


 • Medikace
  K léčbě artritidy a kontrole bolesti se používá mnoho léků, jak na předpis, tak volně prodejných. Běžnými léky jsou analgetika bez aspirinu, protizánětlivé léky, kortikosteroidy, modifikátory onemocnění a léky na spaní.

 • Cvičení
  Pravidelné cvičení zahrnující posilování kloubu a svalů je důležité pro zlepšení síly a ohebnosti. Může omezit bolest, zlepšit pohyblivost, snížit únavu a pomoci vám, abyste vypadali a cítili se lépe. Když se provádí správně, neunaví vaše klouby ani nezhorší osteoartritidu.

 • ‎Léčba teplem/chladem
  Aplikace tepla nebo chladu na klouby může poskytnout krátkodobou úlevu od bolesti a ztuhlosti. Chladné zábaly pomáhají snižovat zánět a otok a mohou být užitečné při vzplanutí choroby. Teplo pomáhá uvolnění svalů a podporuje krevní oběh.

 • Injekce
  K dočasné úlevě od bolesti lokte se někdy používá kyselina hyaluronová, látka přirozeně vylučovaná ve zdravých kloubech. Je také možné injekčně aplikovat anestetikum s kortikosteroidním protizánětlivým lékem (obvykle kortizon), které umrtví loket a pomůže otupit bolest.

 • Tělesná a pracovní terapie 
  Fyzioterapeut s vámi může pracovat na vytvoření cvičebního programu na míru a ukázat vám, jak používat terapeutické nahřívání a masáže. Pracovní terapeut vás může seznámit s celou řadou užitečných pomůcek.

 • Odpočinek
  Nechte loket po krátkou dobu odpočívat, aby mohl zánět odeznít. Když není možné se těmto činnostem vyhnout, zkuste střídat paže nebo střídat doby činnosti s dobami odpočinku, aby se lokty neunavily zátěží způsobenou opakovanými úkoly.

 • Duševní zdraví
  V lepším zvládání bolesti lokte vám může pomoci rozhovor o vašich pocitech s rodinnými příslušníky a přáteli, duševní cvičení, jako je meditace a pozitivní naladění, jakož i návštěva podpůrných skupin.

 • Netradiční a alternativní léčba
  Protože většina zdravotnických úřadů neřídí bylinkové a potravinové doplňky a účinnost této léčby není široce uznávaná přijatým vědeckým výzkumem, je velmi důležité, abyste se svým lékařem hovořili o všech doplňcích a lécích, které užíváte nebo chcete užívat.

 

Last Updated: 2012-11-08                                                                © 2013 Zimmer, Inc. (owner of site) version 6.0